اخبار > پیام تسلیت رئیس فرهنگستان هنر برای درگذشت منصوره حسینی


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تسلیت رئیس فرهنگستان هنر برای درگذشت منصوره حسینی

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

هر كجا باشي و هر جا برســي
آخـرين منزل هستــي اين است

خاك در ديده بسي جانفرساست
سنگ بر سينه بسي سنگين است

بينــد اين منزل و عبـرت گيـرد
هـر كه را چشم حقيقت‌بين است

هنرمند گرانمايه نام‌آور سيده منصوره حسيني نيز به جوار رحمت او پيوست. نامبرده به حسب سال بازمانده سلسله‌اي از هنرمندان اين مرز و بوم بودند كه دير و دور بر اين پهنه زيستند و آثار قابل توجهي را در نگارگري و نقاشي رقم زدند و از آنجا كه هنرآموخته كشور ايتاليا بودند شيوه تازه‌اي را در محاكات طبيعت خصوصا نقش گل‌ها داشتند.
منصوره حسيني در خانه و گالري شخصي خود در ميان باغ و بهشتي از آثار خويش با شيفتگي خاصي كه به ندرت اثري را در معرض فروش مي‌گذاشت در حصار گل‌هاي رنگارنگ به ديار باقي شتافت. شايد دلبستگي مفرط ايشان به عالم برساخته خويش بود كه قرب هفته‌اي با جهان خود فارغ از جهانيان تنها ماند تا سرانجام چنانكه در بايست كار آدمي است، خاكي به خاك و افلاكي به افلاك پيوست. يادش به خير باد و زنده به هنر تا آن‌گاه كه خدا بخواهد و امّا به حسب حال بانو حسيني در ساحت اهل هنر و بينش انگار از جاودانه‌ها بود.
فارغ از اندوه مرگ محتوم در پناه تبسمي كه بشارت زندگي هميشگي بود و شادي و سرخوشي‌اي كه پاياني بر آن نمي‌توانستي قائل شد و اگر هر چه هست را گزارش بايستي كرد اين خوي و خصلت را با زيردستان و خدمت‌پيشگان خصوصا اگر در استخدام او بودند نداشت. با اين همه يكي از فرهيختگان هنرمند اين سرزمين بود و اين مرتبه اندكي نيست. يادش جاودانه باد و در پناه خداي مهربان، رستگار و شادمان در بهشت جاويدان كه با روح و جان او نسبتي داشت.

محمدعلي معلم دامغاني
رئيس فرهنگستان هنر

١١:٢٥ - 1392/01/31    /    شماره : ٣٥٦١    /    تعداد نمایش : ١١٤٣خروج